top of page

  stüdyo   

Portfolyo Hazırlığı

Portfolyo içeriği başvurulan her okula göre farklılık göstermektedir. Okulların başvuru portfolyolarında neler görmek istediklerini bu okullara ziyaretlerim sırasında daha detaylı olarak öğrendim ve değişiklikleri yakından takip ediyorum.

 

Bazı okulların portfolyonun yanı sıra talep ettikleri ödevler de oluyor. Bu yüzden öğrencilerimizin hedeflediği okullara göre hazırlık yapması gerekmektedir.

 

Öğrencilerimiz akademik başarıları ile birlikte mutlu ve başarılı olacakları üniversite ortamı tercihine uygun bir okul listesini okul veya özel danışmanı ile oluştururlar. Biz de atölyemizde bu listede yer alan okullar için hazırlanması gereken portfolyo işlerini öğrenciyi yönlendirerek yapmasını sağlıyoruz.

 

Daha sonra her okulun talep ettiği başvuru yöntemine göre öğrencinin dijital portfolyosunu teşkil eden işleri ve ilgili açıklamaları ile birlikte bizim rehberliğimizde öğrenci tarafından okullara ulaştırıyoruz.

 

Her öğrenci için portfolyo eğitim ve hazırlık sürecinin en az iki yıl sürmesini tavsiye ediyorum. Başvurular her sene değişkenlik göstermekle birlikte Mimarlık, Endüstriyel Tasarım, Görsel İletişim Tasarımı, İllustrasyon, İç Mimarlık ve Moda Tasarımı bölümleri öne çıkan dallar arasındadır.

YORUMLAR

Hayatımda verdiğim en doğru karar buraya adımımı atmak oldu. İkinci bir aileye sahip oldum. Lise yıllarımın en güzel anıları ve zamanları için teşekkür ederim.

Aslı Rezanko – 2018 Senior

Portfolyo Başvuru Danışmanlığı
  • Portfolyo başvurusunda yol göstermek ve öğrenci tarafından tamamlanan başvuru portfolyosunu incelemek.

  • Başvurulacak üniversitelerden gelecek ödevlerden öğrenciyi haberdar edip yapılmasında yönlendirmek.

  • Öğrencinin akademik başarısı ile birlikte üniversite ortamı tercihine uygun bir okul listesi oluşturmasında okul danışmanı ile yapılacak çalışmaya, öğrencinin uygulamalı görsel sanatlar düzeyi bilgisi konusunda destek vermek.

  • Üniversite başvuruları için belirlenen okulların talep ettiği kriterler çerçevesinde portfolyoyu oluşturacak çalışmaların hazırlanması için gerekli yönlendirmeyi sağlamak.

  • Öğrencinin portfolyo çalışmasında önde gelen özelliklerini, başvurularda en iyi şekilde yansıtmasına yardımcı olmak.

  • Hazırlanan portfolyo işleri ile ilgili yazılacak kompozisyonlar için öğrencinin fikir üretmesine yardımcı olmak ve öğrenci tarafından yazılan kompozisyonları incelemek.

  • Gerekli ve mümkün olan zamanlarda üniversitelerin kabul komisyonu üyeleri ile öğrenciyi tanıştırmak ve onlarla portfolyo inceleme günlerinde görüşmelerini sağlamak.

bottom of page